Reklama
Przestrzenna magia rysunku

Przestrzenna magia rysunku

Wpatrując się w rozmaitość prac zgromadzonych na najnowszej wystawie w Galerii BWA „Jatki”, można sobie przy każdej z nich zadawać pytanie: czy to jeszcze w ogóle jest rysunek? Od formułki, która definiuje go jako kompozycję linii na płaszczyźnie, dzieła objęte tytułem „Dwa wymiary i inne” - odeszły bowiem daleko.

Biesiada śląsko-kaszubsko-podhalańska

Biesiada śląsko-kaszubsko-podhalańska

Kaszubi, Ślązacy i podhalańscy górale - co ich łączy, co dzieli? Czy potrafią się wspólnie bawić? Sprawdzić to mogli uczestnicy barwnej, ludowej biesiady, jaka miała miejsce sobotniego wieczoru w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. 

Konsekracja świątyni pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu

Konsekracja świątyni pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu

W wigilię liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II odbyła się w Nowym Targu uroczysta konsekracja świątyni dedykowanej Papieżowi Polakowi. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej parafii. Poświęcenia ołtarza i kościoła dokonał metropolita krakowski, ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski.

Podhalańska z nową nawierzchnią

Podhalańska z nową nawierzchnią

Często uczęszczany, ok. 200-metrowy odcinek drogi leżącej wzdłuż bloków nr 26 i 28 przy ul. Podhalańskiej, doczekał się nowej nawierzchni i gruntownego remontu. 

Smog a zdrowie - wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Smog a zdrowie - wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Tym razem edukacja ekologiczna dotarła na nowotarski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykład w Urzędzie Miasta dla studentów UTW na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka poprowadziła lek. med. Lidia Kołodziej, z kolei zasady działania obowiązującej uchwały antysmogowej dla Małopolski wyjaśniała Jolanta Sitarz-Wójcicka z Podhalańskiego Alarmu Smogowego.

Wspiął się na szczyt

Wspiął się na szczyt

Najpierw olbrzymia radość, potem łzy rozpaczy. Nowotarżanin Robert Krzystyniak wicemistrzem świata w Biegach z Przeszkodami, które rozegrano w zeszłym tygodniu w Kanadzie, był tylko przez dwie godziny. Niestety przy oficjalnej weryfikacji wyników, okazało się że Roberta nie ma w ogóle na liście sklasyfikowanych. Na nic zdały się interwencje u organizatora. Ten sztywno trzymał się regulaminu. 

Efektowna wygrana

Efektowna wygrana "Szarotek" nad morzem

Świetny występ na inaugurację drugiej rundy rozgrywek PHL zapisali na swoim koncie hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. "Szarotki" w Gdańsku rozgromiły gospodarzy 8:2, odnosząc tym samym najwyższe w sezonie zwycięstwo. 

Unijne fundusze nie gryzą… – przekonali się w szlembarskiej szkole

Unijne fundusze nie gryzą… – przekonali się w szlembarskiej szkole

GMINA NOWY TARG. Mała, ale urokliwa Szkoła Podstawowa w Szlembarku zaprosiła przedstawicieli innych szkół z terenu gminy Nowy Targ i przedstawicieli różnych instytucji na konferencję dość niecodzienną. Dwie godziny służyły temu, by własnym przykładem przekonać innych, że fundusze unijne nie gryzą i są środki na edukację, po które warto sięgnąć jeszcze w tej perspektywie. Trzeba tylko mieć pomysł i nawiązać kontakty. Służył tej sprawie i przyjazd specjalisty z Urzędu Marszałkowskiego.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ