Reklama

"Niech Święta będą czasem spotkań przy świetle" - XI Wigilia w Mieście

Już po raz jedenasty na nowotarskim rynku odbyła się Wigilia w Mieście. Wydarzenie organizowane przez miejski oddział Związku Podhalan jest okazją, by już na kilka dni przed Bożym Narodzeniem złożyć sobie świąteczne życzenia i po raz pierwszy w danym roku usłyszeć tradycyjne "Na scynście, na zdrowie, na to Boze Narodzenie...".

Górale Pany!

Górale Pany!

Zakończył się sezon zasadniczy w rozgrywkach ekstraklasy seniorów. W dwóch ostatnich kolejkach doszło do nowotarskich derbów. Oprócz prestiżu, ich stawką było pierwsze miejsce w tabeli i tym samym teoretycznie łatwiejsza droga w play-off. Ostatecznie zwycięsko z tej konfrontacji wyszli Górale.

On z tęsknoty i z pacierza… - benefis ks. Władysława Zarębczana

On z tęsknoty i z pacierza… - benefis ks. Władysława Zarębczana

Miejsce swojego urodzenia – Nowy Targ – wybrał ks. Władysław Zarębczan także na miejsce swojego benefisu. A okazje do tego świętowania były dwie: jedna to sześćdziesiąte urodziny, a druga – powrót z Watykanu do rodzinnego Gronkowa. Zjechało na ten jubileusz mnóstwo gości zewsząd, a towarzyszył księdzu profesorowi sam ojciec Leon Knabit, niegdysiejszy proboszcz w Gronkowie.

Można już zgłaszać swój udział w X Jubileuszowym Biegu Podhalańskim!

Można już zgłaszać swój udział w X Jubileuszowym Biegu Podhalańskim!

Na stronie internetowej zawodów www.bieg.nowytarg.pl zostały już rozpoczęte zapisy on-line do X Jubileuszowego Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, który został zaplanowany na dzień 10 lutego 2018 r. Trasa dziesiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania stylem klasycznym bardzo malowniczą trasę 30, 15 lub 5 kilometrową.

"Kablem z miasta" 15.12.2017

W programie: 1. Pamięci Władysława Borzęckiego-Mocarnego – uroczystość w Ludźmierzu; 2. Jesienna akcja krwiodawstwa – udana w całym powiecie; 3. XXVIII Święto Gwary Góralskiej w Łopusznej; 4. Dzień Otwarty w Medical Clinic Podhale.

"Baja na Mikołaja" (video)

Dużą frajdą była dla dzieciaków było kolejne Mikołajowe Spotkanie z Bajką. Ta nowotarska tradycja obdarowywania ich spektaklem i słodkościami pozwala też miejskim VIP-om sprawdzić się w zupełnie innych rolach niż zwykle. Zabawę z tego mają i najmłodsi, i dorośli. Tradycyjnie też biletem wstępu był zakup paczki dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ