Reklama

"Baja na Mikołaja" (video)

Dużą frajdą była dla dzieciaków było kolejne Mikołajowe Spotkanie z Bajką. Ta nowotarska tradycja obdarowywania ich spektaklem i słodkościami pozwala też miejskim VIP-om sprawdzić się w zupełnie innych rolach niż zwykle. Zabawę z tego mają i najmłodsi, i dorośli. Tradycyjnie też biletem wstępu był zakup paczki dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

15. Małopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych

15. Małopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych

15. Małopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych przeszedł do historii. 72 uczestników z terenu całego województwa zaprezentowało wysoki poziom artystyczny wykonań, a ich wspaniałe interpretacje mniej lub bardziej znanych kolęd i pastorałek rozgrzały serca jury. Wspaniałą, świąteczną atmosferę zbudowała też nastrojowa dekoracja, wspaniały poczęstunek, Mikołaj oraz gościnność Miejskiego Ośrodka Kultury.

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej” – wernisaż wystawy

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej” – wernisaż wystawy

W poniedziałek 11 grudnia 2017 r. w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu odbył się wernisaż prac laureatów konkursu plastycznego i fotograficznego pn. "Nieznane i zapominane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu", realizowanego w ramach programu edukacyjno-naukowego "Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu". W uroczystości wzięli udział  Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowego Targu oraz Władysława Tylka Starosta Nowotarski, którzy przedsięwzięcie to objęli swoim honorowym patronatem.  

Targi Bożonarodzeniowe 10 - 22 grudnia 2017

Targi Bożonarodzeniowe 10 - 22 grudnia 2017

Już 10 grudnia 2017 (niedziela) o godz. 16.00 odbędzie się uroczyste, pełne niezwykłych atrakcji otwarcie Targów Bożonarodzeniowych oraz mobilnego lodowiska, które doskonale wprowadzi każdego w cudowny, przedświąteczny nastrój. 

Konkurs

Konkurs "Mój Przyjaciel Miś" rozstrzygnięty!

330 prac wykonanych różnymi technikami nadesłano na zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu konkurs "Mój Przyjaciel Miś". Dziś nastąpiło wręczenie nagród w konkursie.

Baja tylko dla dzieci, Mikołaj - z duchem czasu

Baja tylko dla dzieci, Mikołaj - z duchem czasu

Tego roku miało być bez aluzji, dwuznaczności, niebezpiecznych skojarzeń, mrugnięć okiem, personalnych wycieczek, politycznych konotacji. Po prostu bajka typu bajka – dla dzieci, a nie bardziej dla dorosłych, których często bardziej pasowałoby rózeczką, rózeczką… A że reżyser i autor scenariusza – krakowski aktor, kabareciarz, nieposkromiony lew sceny, Rafał Jędrzejczyk, lubi przygrzmieć rubasznie i z grubej rury – zamiast bajki, bajeczki, była Baja. „Baja na Mikołaja”.

Historia ozdób choinkowych- warsztaty w Muzeum Podhalańskim

Historia ozdób choinkowych- warsztaty w Muzeum Podhalańskim

W dniach od 7-22 grudnia 2017 r. Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszają na warsztaty pt. Historia ozdób choinkowych podczas, których dzieci poznają historię i genezę ozdób choinkowych, tradycje związane z przystrajaniem drzewka oraz poznają krótkie legendy związane z tym zwyczajem.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ