Reklama

"Pszczoły naszych gór" (video)

Już Karol Darwin powiedział, że od momentu, gdy na ziemi wyginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostają jedynie 4 lata życia. Mimo, że jesteśmy wysoko rozwiniętą cywilizacją, tak naprawdę uzależnieni jesteśmy nadal od tego małego, pracowitego owada, obecnego na naszej planecie od blisko 40 mln lat, wiodącego dominującą rolę w procesie zapylania roślin i plonów. Jak wygląda pszczele życie na Podhalu i Podtatrzu? Zachęcamy do obejrzenia reportażu!

"Smuga ciepła w ciemnym świecie" (video)

"Smuga ciepła w ciemnym świecie - 60 lat nowotarskiego koła Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących" - film zrealizowany z okazji okrągłego jubileuszu przez Nowotarską Telewizję Kablową, pokazujący pracę nowotarskiego Koła i rodzaje aktywności jego członków.

Małe Miasto Nowy Targ (video)

Małe Miasto Nowy Targ (video)

Ponad 120 szczęśliwców i wielka, wspaniała przygoda – tak w skrócie podsumować można pilotażowy projekt edukacyjny "Małe Miasto", który przez cały tydzień wypełniał progi Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Swój skromny udział w tym wydarzeniu miała też Nowotarska Telewizja Kablowa. Dziś prezentujemy efekty pracy naszych małych redaktorów i operatorów kamery.

Skałka Rogoźnicka: geologiczny skarb podhalańskiej ziemi – wciąż nieznany (video)

Skałka Rogoźnicka: geologiczny skarb podhalańskiej ziemi – wciąż nieznany (video)

Skała Rogoźnicka to niewielki, bo liczący 26 arów, ale absolutnie wyjątkowy rezerwat przyrody nieożywionej. Miejsce niezwykle bogate w unikatowe pozostałości fauny górno-jurajskiej z czasów, kiedy całe Podhale pokrywało ciepłe morze. Zachęcamy do obejrzenia kolejnego reportażu z cyklu "Pomóc naturze - Ekologia na Podhalu", który nasza telewizja realizuje wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska.

IX Nowotarski Piknik Lotniczy

IX Nowotarski Piknik Lotniczy

Adrenalina i zachwyt. Tysiące litrów wypalonego paliwa i kilkadziesiąt tysięcy widzów odwiedzających płytę lotniska przez dwa dni IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Sobota postraszyła deszczem, który zmusił do przerwania pokazów, ale po południu odbywały się one już bez przeszkód. W niedzielę frekwencja była godna rozmachu, rangi i atrakcyjności imprezy – największej i jedynej takiej na Podhalu.

Co robi turysta w Nowym Targu? - reportaż filmowy

Co robi turysta w Nowym Targu? - reportaż filmowy

Lody, Turbacz, Szlak wokół Tatr. Zimą – narty, latem – wycieczki w Gorce i na rower. Raczej jednodniowy pobyt niż pełnowymiarowy urlop, choć zdarza się, że to właśnie Nowy Targ wybierany jest jako idealna baza noclegowa i wypadowa. Przedstawiamy reportaż filmowy, przybliżający sylwetkę turysty w Nowym Targu.

Filmowa pocztówka z EL'RO w Kieżmarku

Filmowa pocztówka z EL'RO w Kieżmarku

Reprezentacja władz Nowego Targu z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele brała udział w otwarciu 27. Festiwalu Europejskiego Rzemiosła Ludowego EL'RO w Kieżmarku. Jest to najstarszy i najbardziej rozbudowany festiwal tego typu w Europie, imponujący rozmachem, świetną organizacją i mnogością historycznych atrakcji związanych z tradycyjnym rzemiosłem.

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ